Residence Fleur De Cafe - Villa 1 - Marie Galante
| Wi-Fi | Gratis parkering | Simbassäng Utomhusbassäng |
| Privat strand Strand | Mat/Dryck Bar/lounge | Mötesfaciliteter Mötes-/bankettfaciliteter |
| Barnvänligt Barnsängar | Rullstolspassage Rullstolstillgänglighet | Luftkonditionering |
Residence Fleur De Cafe - Villa 1 - Marie Galante Deshaies med 3 sovrum erbjuder närhet till turistattraktioner, till exempel Plage de Clugny, som ligger ungefär 3 km bort. Den här villan med 2 badrum, som har plats för upp till 8 gäster, erbjuder en terrass.
Om du känner för att besöka omgivningarna, kolla in Pointe du Vieux-Fort som ligger cirka 10 minuters bilresa från denna villa.
Gästerna kan också använda sig av hårtorkar, badlakan och handdukar samt en duschkabin, en separat toalett och ett handfat.
I ett komplett kök i Residence Fleur De Cafe - Villa 1 - Marie Galante finns vattenkokare, kylskåp och köksredskap.
- Lokala sevärdheter
- de Deshaies Botanical Garden4520 km
- Flygplatser
- Pointe-a-Pitre Le Raizet37 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Gratis parkering
- VIP-incheckning/-utcheckning
- Husdjur tillåtna
- Rum/faciliteter för funktionshindrade
- Rullstolstillgänglighet
- Säkerhet
- Rökdetektorer
- Handikappanpassad toalett
- Handikappanpassat badrum
- Brandsläckare
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Torktumlare
- Köksgeråd
- Bar/lounge
- Middag
Aktiviteter och avkoppling
- Utomhusbassäng
- Strand
- Solsängar
Service
- Flygplatstransfer (mot avgift)
- Mötes-/bankettfaciliteter
- Fax-/fotokopiering
På rummet
- Luftkonditionering
- Sittgrupp
- Terrass
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Strykservice
- Tvättmaskin
- Gratis toalettartiklar
- Handfat
- LCD-TV
- Barnsängar
- Bordsspel
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Tillhandahåller Residence Fleur De Cafe - Villa 1 - Marie Galante en trådlös internetanslutning?
Ja, Residence Fleur De Cafe - Villa 1 - Marie Galante erbjuder Wi-Fi. - ❓
Finns det ett kök på Residence Fleur De Cafe - Villa 1 - Marie Galante?
Ett utrustat pentry finns på Residence Fleur De Cafe - Villa 1 - Marie Galante. - ❓
Är husdjur tillåtna i Residence Fleur De Cafe - Villa 1 - Marie Galante?
Gästerna får bo på Residence Fleur De Cafe - Villa 1 - Marie Galante med sina husdjur. - ❓
Finns det en bubbelpool i villan?
Ja, en badtunna erbjuds i villan.